Przepisy

Szyba pasta z pestek, tofu i pomidorów

Czasem mamy ochotę po prostu na szybkie kanapki, ale brakuje nam pomysłu, co na nich położyć. Nie chce się nam poszukiwać przepisów w internecie, czy książkach kucharskich. A jeżeli już to zrobimy i znajdziemy przepis, który przypadnie nam do gustu, okazuje się, że jest skomplikowany, albo brakuje nam jakichś składników w domu. 

Zamiast tego zachęcam was do przygotowywania szybkich past kanapkowych ze składników, które mamy dostępne w domu. To mogą być proste 2-3 składnikowe pasty, które robi się na szybko.

Poniżej jest moja prosta i szybka pasta kanapkowa.  Zachęcam do eksperymentowania z nią modyfikacji!

 
Podstawowe składniki:
  • 1 szklanka pestek słonecznika – możesz zamienić na pestki dyni. Wrzuć pestki na suchą patelnię i podpraż do zarumienienia.
  • 1/2 kostki tofu wędzonego – możesz zamienić na czerwoną soczewicę, tofu naturalne lub ciecierzycę.
  • 80 g Pasty Bruschetty – jest to gotowa pasta przygotowana z pomidorów, oliwy i bazylii, ale możesz zamienić ją na pastę z suszonych pomidorów lub po prostu na suszone pomidory z oliwą i bazylią lub natką pietruszki. Może oliwki też się sprawdzą? 
Przygotowanie:

Zmiksuj wszystko i dodaj świeżo zmielony pieprz.

Uwaga do pasty: dodaj najpierw mniejszą ilość i sprawdź smak, bo te pasty zawierają sól. Jak przesadzisz z ilością pasty, dodaj po prostu więcej tofu, ciecierzycy lub soczewicy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *