O_witaminie_b12_i_diecie_roslinnej
Ciekawostki,  Podcasty

Dieta MIND – popraw pamięć, koncentrację i zredukuj ryzyko demencji

Dieta MIND jest najskuteczniejszą i jednocześnie najłatwiejszą dietą do przestrzegania w przeciwdziałaniu zmianom neurodegeneracyjnym i obniżeniu ryzyka choroby Alzheimera.

Uwzględnia produkty, które mają udokumentowany wpływ na poprawę koncentracji, pamięci i funkcji poznawczych. Jest połączeniem dobrze znanej diety śródziemnomorskiej i diety DASH, które przyczyniają się do obniżenia ryzyka schorzeń sercowo-naczyniowych, takich jak zawał czy udar.

Jak przyjrzycie się dokładniej diecie MIND, zauważycie też, że może ona być po prostu zdrową dietą roślinną opartą na pełnoziarnistych zbożach, kolorowych warzywach, orzechach, nasionach roślin strączkowych z dodatkiem owoców jagodowych.

Dieta ta uwzględnia ryby ze względu na kwasy omega-3 (oczywiście można w zamian suplementować kwasy omega-3 pochodzenia roślinnego) i drób dla osób, które jedzą mięso (jedzenie drobiu pozwoli zredukować spożycie czerwonego mięsa).

Dieta MIND może być stosowana przez wszystkich, którzy chcą zredukować ryzyko wystąpienia demencji, poprawić pamięć i funcie poznawcze.

O tej diecie rozmawiamy wraz z Michałem w naszym podcaście, a gościem jest Mikołaj Choroszyński – dietetyk, psychodietetyk i autor książki Dieta Mind. Sposób na długie życie”

Tego podcastu możesz słuchać również na Spotify i ITunes.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *