Makaron z kurkami i tofu
Przepisy

Makaron z kurkami i tofu

Dzisiaj mam dla was inspirację na makaron. Makaron z kurkami, tofu, mleczkiem kokosowym (lub śmietanką sojową) i papryczką chilli. Pyszności ❤️.

 

Proporcje są dowolne, ale pamiętajcie, że mleczko kokosowe zawiera sporo tłuszczu, wiec nie szalejcie z nim, jak jesteście na redukcji ?.
Ja duszę kurki na widzie (do miękkości), dodaje różne przyprawy (np. Kurkumę, pieprz, sól, oregano), wlewam mleczko kokosowe i dodaje pokrojone w kostkę tofu. Na koniec dodaję posiekaną papryczkę chilli. Wszystko mieszam z ugotowanym makaronem. Warto dodać sałatkę ze świeżych warzyw liściastych (np. rukoli). Oczywiście możecie kurki usmażyć na oliwie, ale całe danie będzie wtedy cięższe i bardziej kaloryczne, wiec ostrożnie z tym.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dziękuje za inspiracje na dania z cukinia! Wyszła pyszna zupka krem. Placki tez będą (znowu), bo mam dużo cukinii. Niestety zdjęcie poszło tylko do relacji, bo robiłam ją w pośpiechu i nie miałam czasu na ładniejsze ? Tymczasem dzisiaj mam dla was inspirację na makaron. Pasta z kurkami, tofu, mleczkiem kokosowym (lub śmietanką sojową) i papryczką chilli. Pyszności ❤️ Proporcje są dowolne, ale pamiętajcie, ze mleczko kokosowe zawiera sporo tłuszczu, wiec nie szalejcie z nim, jak jesteście na redukcji ? Ja duszę kurki na widzie (do miękkości), dodaje różne przyprawy (np. Kurkumę, pieprz, sól, oregano), wlewam mleczko kokosowe i dodaje pokrojone w kostkę tofu. Na koniec dodaję posiekaną papryczkę chilli. Wszystko mieszam z ugotowanym makaronem. Warto dodać sałatkę ze świeżych warzyw liściastych (np. rukoli). Oczywiście możecie kurki usmażyć na oliwie, ale całe danie będzie wtedy cięższe i bardziej kaloryczne, wiec ostrożnie z tym ?. #pasta #sunday #vegan #veganrecipes #wege

Post udostępniony przez Iwona Kibil, MS, dietitian ? (@iwonakibil_vegetitian)

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *